کلیپ ویژه بزرگداشت محمد کاسبی، فرهاد توحیدی و تورج منصوری در افتتاحیه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر | فیلم

کلیپ ویژه بزرگداشت محمد کاسبی، فرهاد توحیدی و تورج منصوری در افتتاحیه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر

کلیپ ویژه بزرگداشت محمد کاسبی، فرهاد توحیدی و تورج منصوری در افتتاحیه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر

کاسبی که نامزدی و دریافت جوایز مختلفی در حوزه نمایشنامه‌نویسی، فیلم‌نامه‌نویسی را در کارنامه دارد، دو بار نامزد دریافت سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر شده و یک بار در سال ۷۴ سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد چهاردهمین جشنواره فیلم فجر را برای فیلم «پدر» به دست آورده است.

فیلمی که سبب شد او در جشنواره مروارید شرق آسیا (مالزی) نیز برگزیده شود.بزرگداشت بعدی به غلامرضا موسوی تهیه کننده سینما اختصاص داشت.

برای بزرگداشت این هنرمند از فرشته طائرپور و محمدمهدی دادگو دعوت شد تا روی صحنه بیایند. غلامرضا موسوی نیز به همراه همسر خود روی صحنه آمد.

محمود کلاری به روی سن آمد و گفت:  من به تقاضای خودم اینجا هستم تا این افتخار را داشته باشم تا در این لحظه کنار تورج منصوری باشم. من هیچ چیز از فیلمبرداری نمی‌دانستم و تنها یک عکاس بودم و منصوری اولین استاد و راهنمای من در فیلمبرداری است.

آخرین مراسم بزرگداشت به فرهاد توحیدی فیلمنامه نویس اختصاص داشت. در این بخش شهرام اسدی و شادمهر راستین روی صحنه آمدند.

شادمهر راستین گفت: فرهاد توحیدی نمونه‌ای از بهترین فیلمنامه نویسان در ایران است. او بین کارگردانان و نویسندگان پیوند زده و زمانی که خانه سینما تعطیل بود، کبوتر صلح شد.

وی ادامه داد: آقای وزیر من خود را خادم سینمای ایران می‌دانم و خوشحالم که شما گفتید می‌خواهید سازمان نظام صنفی ایجاد کنید.

من به عنوان یک سینماگر می‌خواهم که سینما مناسبات صنعتی داشته باشد تا در کنار آن به حق مالکیت توجه شود.

سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر از ۱۰ تا ۲۱ بهمن ماه به دبیری محمد حیدری برگزار می‌شود.

(۶)

7
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>