محمود کلاری در مراسم تقدیر از تورج منصوری در افتتاحیه فجر | فیلم

محمود کلاری در مراسم تقدیر از تورج منصوری در افتتاحیه فجر

محمود کلاری در مراسم تقدیر از تورج منصوری در افتتاحیه فجر

سومین بزرگداشت مراسم افتتاحیه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به تقدیر از تورج منصوری، فیلمبردار باسابقه سینما اختصاص داشت.

ایرج رامین‌فر و محمود کلاری برای اهدای جایزه منصوری روی صحنه آمدند و ابتدا کلاری درباره تورج منصوری و سابقه همکاری و آشنایی با او گفت: «در مورد این مرد بزرگ من یک موقعیت استثنایی دارم، نکته‌ای که باید بگویم این است که من امشب با اشتیاق خودم اینجا هستم و خودم خواستم تا دراین لحظه باشکوه در کنار تورج باشم.»

کلاری افزود: «تورج منصوری سهم عمیقی در زندگی من و نه فقط سینما و فیلمبرداری داشته است. من وقتی وارد سینما شدم هیچ چیز نمی‌دانستم، من آن زمان عکاسی می‌کردم و تنها با نگاتیو آشنا بودم و چیز دیگری نمی‌دانستم.

تورج اولین استاد و راهنمای من بود که بی دریغ و سخاوتمندانه من را که چیزی نمی‌دانستم تحمل‌کرد و خیلی چیزها به من آموخت.»

او همچنین گفت: «ذهن پویا و تجربه گرای تورج به من منتقل شد و من اگر امروز جایگاهی در سینما دارم مدیون او هستم. او در ارتقا سطح زیبایی شناسی در سینما نقش بسیار مهمی دارد.»

منصوری به همراه دختر و پسرش به روی صحنه آمد و پس از گرفتن لوح تقدیر گفت: «دوستان امشب حرف‌هایی زدند درباره من که واقعیت ندارد. اما اگر من آدم مهمی هستم حرف‌هایی می‌زنم و می‌خواهم که گوش دهید و به آن عمل کنید.»

این فیلمبردار و کارگردان که ۳۰ سال پیش فیلم «هوای تازه» را ساخته است، ادامه داد: «ساختمان پلاسکو را فراموش نکنیم، تقاضا می‌کنم از شما که این حرف را گوش کنید، هوای تهران و شهرهای دیگر ممکن است ساختمان پلاسکوی دیگری باشد خواهش می‌کنم رعایت کنید.»

(۱۰)

11
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>