مستند «ناپدید» به کارگردانی فرحناز شریفی در جشنواره فجر سى و پنجم | فیلم

مستند «ناپدید» به کارگردانی فرحناز شریفی در جشنواره فجر سى و پنجم

مستند «ناپدید» به کارگردانی فرحناز شریفی که روایتی تجربی از آگهی گم‌شدگان در روزنامه‌ها است در بخش مستند سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر روی پرده می‌رود.

فرحناز شریفی کارگردان مستند «ناپدید» گفت: من همواره به موضوع گم‌شدن علاقه داشته‌ام و در مستند «خاطرات انقلاب بهمن، عاشق لیلا» هم که با همکاری مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ساختم، به بیان داستان فردی پرداختم که در روزهای انقلاب گم می‌شود.

وی ادامه داد: صابر ابر فیلم «خاطرات انقلاب بهمن، عاشق لیلا» را دیده بود و نمایشگاهی با عنوان «از مردم استمداد می‌کنم» درباره‌ این موضوع برپا کرده بود که از من خواست با آنها همکاری کنم و نتیجه کار فیلمی مستقل به نام «ناپدید» شد که ایده‌ اصلی فیلم بر اساس آگهی‌های گم‌شدگان در روزنامه‌ها شکل گرفت. البته فیلم «ناپدید» با روایتی اپیزودیک و با ساختاری تجربی ساخته شده است و فقط خودش را محدود به آگهی‌های گم‌شدگان نمی‌کند.

کارگردان مستند «ناپدید» درباره‌ روند ساخت این مستند بیان کرد: شهریور ماه سال گذشته فیلمبرداری مستند را شروع کردیم و دو ماه درگیر ضبط آن بودیم. با پایان فیلمبرداری مراحل فنی آغاز شد و بزودی با اتمام اصلاح رنگ و نور، این مستند آماده نمایش در جشنواره فجر می‌شود.

شریفی در پایان گفت: در سکانسی از این فیلم صابر ابر، پانته‌آ پناهی‌ها و سولماز غنی حضور دارند و من در پروژه «ناپدید» افتخار همکاری با این بازیگران خوب سینما را داشتم.

عوامل تولید فیلم مستند «ناپدید» عبارتند از طراحی، تدوین و کارگردانی: فرحناز شریفی، تهیه‌کننده: احسان رسول‌اف، فیلمبردار: محمدرضا جهان‌پناه، صدابرداران: حسن شبانکاره و احمدرضا طایی، عکاس: پریسا انواریان، موسیقی: فرشاد فزونی، طراح صدا: مهرشاد ملکوتی، طراحان گرافیک: فرزاد فزونی و حمید قدسی، دستیار کارگردان و مدیرتولید: عبد نیکپو.

(۶۵)

66
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>