بزرگداشت غلامرضا موسوی تهیه‌کننده سینمای ایران در جشنواره فیلم فجر | فیلم

بزرگداشت غلامرضا موسوی تهیه‌کننده سینمای ایران در جشنواره فیلم فجر

بزرگداشت غلامرضا موسوی تهیه‌کننده سینمای ایران در جشنواره فیلم فجر

روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، به پاس بیش از سه دهه فعالیت این تهیه‌کننده سینمای ایران، بزرگداشت این سینماگر در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر برگزار خواهد شد.

بنا بر این گزارش، در افتتاحیه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، بزرگداشت فرهاد توحیدی (فیلمنامه‌نویس)، تورج منصوری (مدیر فیلمبرداری)، محمد کاسبی (بازیگر) و غلامرضا موسوی (تهیه‌کننده) برگزار خواهد شد.

غلامرضا موسوی متولد ۱۳۳۰ تربت‌جام و از تهیه‌کنندگان و کارشناسان اقتصادی مجرب سینمای ایران است.

او دانش‌آموخته دانشکده اقتصاد با مدرک کارشناسی ارشد است. موسوی فعالیت هنری را از نوجوانی در تئاتر خراسان آغاز کرد و در ادامه به روزنامه‌نگاری روی آورد.

غلامرضا موسوی از اوائل انقلاب با تعدادی از هنرمندان اهل خراسان و با شیوه تعاونی کار تهیه‌کنندگی را آغاز کرد و وارد عرصه تهیه‌کنندگی در سینما شد.

او در دهه ۶۰ و ۷۰ فعالیت توام روزنامه‌نگاری و سینما را ادامه داد و به عنوان یکی از موسسان اتحادیه تهیه‌کنندگان، فعالیت صنفی در این حوزه را ساماندهی کرد.

آخرین مسئولیت صنفی غلامرضا موسوی، ریاست شورای‌عالی تهیه‌کنندگان سینمای ایران است. او تهیه‌کنندگی «آفتاب‌نشین‌ها»، «جنگ نفت‌کش‌ها»، «قرمز»، «من مادر هستم»، «بغض» و ده‌ها فیلم دیگر و نیز سریال‌ «تنهاترین سردار» را طی بیش از سه دهه فعالیت در کارنامه دارد.

سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به دبیری محمد حیدری بهمن‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.

صحبت های این تهیه کننده با سابقه سینما در تلویزیون و در برنامه هفت در خصوص پولشویی در سینما بازتاب هایی را در بر داشت.

 

(۶)

7
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>