گلایه ابراهیم حاتمی کیا از فیلمسازهای داخلی بعد از جشنواره خارجی | فیلم

[mono_ir_video id=”99750″ qualities=”360,480,720,1080″]

گلایه ابراهیم حاتمی کیا از فیلمسازهای داخلی بعد از جشنواره خارجی | فیلم

گلایه ابراهیم حاتمی کیا از فیلمسازهای داخلی بعد از جشنواره خارجی . حاتمی کیا: لهجه فیلمساز ما بعد از حضور در جشنواره خارجی تغییر می کند!

 

بخشی از متن خبر انتخاب :

دو کارگردانی که سال‌ها قبل در کنار هم فیلمنامه ارتفاع پست را نوشتند، که اصغر فرهادی با این همکاری، پس از تجربه‌های موفق تلویزیونی‌اش وارد سینمای حرفه‌ای ایران شد. فیلمی که منتقدان، آن را حاصل تلفیق نگاه اجتماعی فرهادی و نگاه سیاسی حاتمی‌کیا می‌دانستند. اما مسیر این دو از هم جدا شد.

حاتمی‌کیا روز به روز نگاه سیاسی‌اش اجتماعی‌تر شد و فرهادی نگاه اجتماعی‌اش سیاسی‌تر. سرانجام در جشنواره ملتهب بیست و نهم دو کارگردان مطرح سینمای ایران با فیلم‌های تازه‌‌شان در یک روز به برج میلاد آمدند.

از نقدهای منتقدان بعد از دیدن گزارش یک جشن و جدایی نادر از سیمین می‌شد فهمید که تضاد این دو نگاه که هر دو به نوعی به شرایط موجود معترض بودند بر همگان ثابت شده است. تیتر نقد آن روز امیر قادری در تهران امروز درباره این دو فیلم بود: «مسئله این است: یا با مردمی یا در برابرشان.» حاتمی‌کیا از جمعی می‌گفت که خودشان می ‌خواهند حافظ دین و آیین‌شان باشند و فرهادی از فروپاشی قطعی این جمع در این شرایط.

 

(9)

10
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>