آناتومی یک سکانس: سینما را با پدرخوانده بیاموزید | فیلم

[mono_ir_video id=”97881″ qualities=”360,480,720,1080″]

آناتومی یک سکانس: سینما را با پدرخوانده بیاموزید | فیلم

آناتومی یک سکانس: سینما را با پدرخوانده بیاموزید. سکانس مشهور مرگ سولاتزو به روایت فرانسیس فورد کاپولا و توضیحات صحنه از روی فیلمنامه (با زیرنویس فارسی)

فیلم، در اواخر دهه 40 و در “نیویورك” جریان دارد و “كورلئونه”، در اصطلاح جرائم سازماندهی‌شده، یك “پدرخوانده” یا “دون” و به عبارتی رئیس یك خانواده مافیایی است. “مایكل”، آزاداندیش غیرمتعصبی كه با نادیده گرفتن پدرش برای جنگیدن در جنگ جهانی دوم داوطلب شده بود، حالا به عنوان یك كاپیتان و یك قهرمان جنگ به كشور بازگشته است.

“مایكل”، كه مدت‌ها پیش، از قبول شغل خانوادگی سر باز زده است، به همراه دوست دختر غیر ایتالیایی‌اش، “كی” (دایان كیتن) كه برای اولین بار سر از شغل خانوادگی “مایكل” درمی‌آورد، در مراسم ازدواج خواهرش، “كانی” (تالیا شایر)، حاضر می‌شود. چند ماه بعد و در ایام كریسمس، “دون”، هدف گلوله مرد مسلحی قرار می‌گیرد كه در استخدام قاچاقچی مواد رقیبی است كه پیش از این، درخواست كمكش از “دون” با توجه به روابط سیاسی‌ای كه داشت رد شده بود، و به زحمت از مرگ نجات می‌یابد.

“مایكل”، بعد از نجات پدرش از دومین اقدام به ترور، برادر بزرگ و تندخوی خانواده، “سانی” (جیمز كان) و مشاوران خانواده، “تام هگن” (رابرت دووال) و “سال تسیو” (ابی ویگودا) را متقاعد می‌كند كه بهتر است او كسی باشد كه از مسئولین این حوادث عیناً انتقام بگیرد.

(32)

33
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>