شباهت جالب فیلم « بازگشته » با آثار آندری تارکوفسکی | فیلم

[mono_ir_video id=”97842″ qualities=”360,480,720,1080″]

شباهت جالب فیلم « بازگشته » با آثار آندری تارکوفسکی | فیلم

شباهت جالب فیلم « بازگشته » با آثار آندری تارکوفسکی 

اخیرا یک گرافیست روس به نام میشا پتریک ویدئویی جالب ساخته و در آن گفته که جدیدترین فیلم آلخاندرو گنزالس ایناریتو یعنی « بازگشته » با الهام گیری از آثار آندره تارکوفسکی، فیلمساز مشهور روسی ساخته شده است. البته ایناریتو پیش از این در مصاحبه ای از تارکوفسکی به عنوان فیلمساز محبوبش نام برده بود که از او تاثیرپذیری زیادی داشته است.

الخاندرو گونسالس اینیاریتو (زاده ۱۵ آگوست ۱۹۶۳) کارگردان مکزیکی و اولین کارگردان مکزیکی نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین کارگردانی است. او یکی از موفق‌ترین کارگردانان قرن ۲۱ است. پس از جان فورد و جوزف ال. منکیه‌ویچ، او سوّمین کارگردانی است که دو سال متوالی برندهٔ جایزهٔ اسکار بهترین کارگردانی شد. گونسالس این جایزه را در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۴ برای فیلمهای مرد پرنده‌ای و بازگشته به دست آورد.

اولین فیلم نیمه بلند او به نام پشت سر پول در سال ۱۹۹۵ و برای شرکت تلویزیونی تله ویسا ساخته شد که بازیگر و خواننده معروف اسپانیایی میگل بسه در آن به ایفای نقش پرداخت.

فیلم‌نامه‌نویس «گییِرمو آریاگا» توانست پس از سه سال و نوشتن سی و شش نسخهٔ ابتدایی، سرانجام سه داستان برای فیلم بلند (۲۰۰۰) عشق سگی بنویسد. این فیلم با بازی گائل گارسیا برنال نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی‌زبان، برنده جایزه بهترین فیلم غیر انگلیسی جشنوارهبافتا، جایزه بزرگ هفته منتقدین و جایزه منقدین جوان جشنواره فیلم کن و نیز جشنواره‌های متعدد دیگر در سراسر جهان گردید.

(22)

23
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>