یک فیلم قابل تامل و زیبا به اسم همسایه ها اثر نورمن مک لارن | فیلم

[mono_ir_video id=”92591″ qualities=”360,480,720,1080″]

یک انیمیشن قابل تامل و زیبا به اسم همسایه ها اثر نورمن مک لارن | فیلم

یک انیمیشن قابل تعامل و زیبا به اسم همسایه ها اثر نورمن مک لارن

نورمن مک لارن هنرمندی خلاق و نوآور بود که بیش از 50 سال به فیلمسازی پرداخت و آثاري كه بجا گذاشت در سینما بی همتاست. وی که نقاش، انیماتور، فیلمساز، دانشمند، مبتکر، موسیقیدان و کارشناس فنی بود، کارهایش بیش از اینکه انیمیشن تلقی شوند، تجربی بودند.

فیلمهایش ابداعاتی هنری بودند که برای تحریک حس زیبایی شناسی طراحی شده بودند و در عین حال آگاهی دهنده، سرگرم کننده و مفرح بودند.

همسایه ها ساخته 1952 دست آورد مستقیم تجربه مک لارن در چین و احساساتش نسبت به جنگ کره بود. فیلم با تکنیکی ساخته شد که مک لارن به آن Pixillation می گوید که وی اولین بار استفاده از آن را در فیلمهای شعبده بازی فرانسوی در سالهای اولیه پا گرفتن سینما دیده بود.

مک لارن این تکنیک را به سطح هنری بالاتری ارتقا داد. این تمثیل ضدجنگ درباره دو مرد که به خاطر یک گل با هم می جنگند تحسین شده ترین کار مک لارن است و یک اسکار در سال 1953 را برايش به ارمغان آورد.

موسیقی متن فیلم به صورت card-animated بود. مک لارن به سرعت فیلم کوچک دیگری با تکنیک Pixillation با نام Two Bagatelles منتشر کرد. در همان سال، 1952، مک لارن فیلم Phantasy را به اتمام رساند که ترکیبی از انیمیشن با پاستل ، پاستل و سیاه قلم و بریده های کاغذ بود.

ساخت این فیلم قبل از رفتن به چین آغاز شده بود. آهنگسازی فیلم به عهده Maurice Blackburn و ترکیبی از ساکسیفون و صداي انيميشن عكاسي شده  بود. در سال 1959 مک لارن 3 فیلم سیاه قلم دیگر نیز ساخت Short and Suit که بیشتر تمثیلی بود، Serenal کاملاً انتزاعی روی فیلم 16 میلی متری و Mail Early for Christmas .

(73)

74
بازدیدها
در مورد نویسنده
- عکاس و خبر نگار موج آنلاین و موج میوزیک. مشغول یادگیری موسیقی مشغول تجربه زندگی یه مسافر D-:

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>