امین حیایی و خسرو شکیبایی در سکانسی حسی در فیلم شب | فیلم

[mono_ir_video id=”85074″ qualities=”360,480,720,1080″]

امین حیایی خسرو شکیبایی در سکانسی حسی در فیلم شب

امین حیایی خسرو شکیبایی در سکانس حسی در فیلم شب

به کارگردانی رسول صدر عاملی در کنار یکدیگر در حرم امام رضا

داستان فیلم شب که بارها از تلویزیون پخش گردید درباره گروهبانی ( امین حیایی ) است که می بایست مجرمی ( عزت الله انتظامی ) را تحویل مراجع قضایی بدهد اما بنا به شرایطی مجبور می شود شبی را در یک مهمان خانه قدیمی که توسط فردی به نام سید ( خسرو شکیبایی ) اداره می شود سپری کند و…

« شب » یکی از فیلمهای سه گانه صدرعاملی درباره مشهد مقدس است؛ نام دو فیلم دیگر « هر شب تنهایی » و « در انتظار معجزه » است.

« شب » در مجموع سه شخصیت محوری دارد اما نتوانسته به درستی به آنها بپردازد. شخصیت ها در حد یک تعریف روی کاغذ هستند و بیشتر از آن چیزی به تماشاگر نمی رسد.

ضعیف ترین شخصیت پردازی فیلم مربوط به مجرم ( همان عزت الله انتظامی ) است که تکلیفش با خودش معلوم نیست! صدرعاملی در « شب » این مرد پیر را به عنوان یک مجرم به تماشاگر معرفی می کند پس حتماً باید نشانی از بد بودن در او به چشم بیاید اما وی سرشار از نصیحت ها و حرف های مهربانانه است که بعید است از دهان یک خلافکار خارج شود!

این را هم باید اضافه کنم که این خلافکار عزیز به طبابت هم اشتغال دارد و ظاهراً آن را در سلولهای تاریک زندان آموخته! اگر شما خلافکاری را دیده اید که در زندان تبدیل به پزشک شده باشد به من هم خبر بدهید!و شاید آن چیزی که بیشتر از همه به فیلم ضربه زده سفارشی بودن فیلم که بشدت در فیلم مشخص است.

رسول صدرعاملی کارگردان و روزنامه نگار قدیمی سینمای ایران که در سوابق خود فیم موفق من ترانه 15 سال دارم را با معرفی ترانه علیدستی به سینما دارد.

(150)

151
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>