حمید فرخ نژاد و هدیه تهرانی در چهارشنبه سوری اصغر فرهادی| فیلم

[mono_ir_video id=”84975″ qualities=”360,480,720,1080″]

حمید فرخ نژاد و هدیه تهرانی در چهارشنبه سوری اصغر فرهادی| فیلم

حمید فرخ نژاد و هدیه تهرانی در چهارشنبه سوری از اصغر فرهادی

چهارشنبه سوری فیلمی در مورد رابطه سرد بین همسران میباشد.

که به موضوعات اجتماعی نیز میپردازد.

خلاصه داستان بدین صورت میباشد که هدیه تهرانی بعنوان زنی عصبی که در کل فیلم لباس سرتا پا سیاهپوش است به شدهر خود که نقش آن را حمید فرخ نژاد بازی میکند مشکوک است و احساس میکند او با کسی رابطه ی پنهانی دارد.

ترانه علیدوستی در نقش روح انگیز خدمتکاری که از پایین شهر آمده که البته در آستانه ازدواج هست بیشتر درک میکنیم تو گویی کارگردان روح انگیز را به عنوان نماینده ی مخاطب فیلم در این داستان وارد نموده تا شاهد آشفتگی عصبی بودن عجله دار بودن و تنش این زوج که نماد زوج هایی هستند که در جامعه ی ماشینی شهری بی هویت رابطه ی سرد و پر تنشی را دارند.

حمید فرخ نژاد در این فیلم از نگاه زن مظنون است در طی فیلم از نگاه همسرش بظاهر تبرئه میشود اما بیننده فیلم که کارگردان این اجازه را داده تا آگاهی بیشتری نسبت به زندگی این زوج داشته باشد. شاهد رابطه ی دیگری در فیلم است که بین حمید فرخ نژاد و پانته آ بهرام میباشد که این رابطه نیز علیرغم تلاش هایی که مرد فیلم میکند در حال فروپاشی میباشد و از طرف پانته آ بهرام در حال اتمام میباشد .

حمید فرخ نژاد در بین دو رابطه گیر کرده است که هر دو به سردی منجر شده است.

و تمام این وقایع را در یک روز آنهم روز چهارشنبه سوری میبینیم انگار کارگردان تعمدا این روز را انتخاب کرده روزی که از جشن خوب ایرانی یعنی چهارشنبه سوری تنها نمادی تو خالی و بی هویت بجا مانده است.آدمی بی شناخت به بی هویتی میرسد.

 

 

(74)

75
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>