موسیقی زیبای انیمیشن فروزن از آثار کمپانی والت دیزنی قسمت 24 |فیلم

[mono_ir_video id=”84060″ qualities=”360,480,720,1080″]

موسیقی زیبای انیمیشن فروزن از آثار کمپانی والت دیزنی قسمت 24 |فیلم

 

انیمیشن فروزن منجمد یا یخ‌زده ، ملکه برفی و ملکه یخی، یک فیلم پویانمایی رایانه‌ای ساخته والت دیزنی پیکچرز است. این فیلم بر پایه رمان ملکه برفی اثر نویسنده مشهور هانس کریستیان آندرسن ساخته شده است. این فیلم پنجاه و سومین انیمیشن کلاسیک والت دیزنی است . بازیگران مطرحی نظیر کریستن بل، ایدینا منزل و جاناتان گروف در آن به صداپیشگی پرداخته‌اند.

یخ‌زده در تاریخ ۲۷ نوامبر اکران رسمی شد. بدون توجه به نرخ تورم این فیلم در مدت کوتاهی توانست به عنوان پرفروش‌ترین پویانمایی تاریخ تبدیل شود و در رتبه هفتم پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ قرار بگیرد. از ۱٫۰۷ میلیارد دلار فروش این فیلم نزدیک به ۴۰۰ میلیون دلار آن در آمریکای شمالیبدست آمده است. همچنین این فیلم با تحسین گسترده منتقدان مواجه شد و از دیدگاه برخی بهترین صحنه‌های موزیکال فیلم‌های ساخت دیزنی را در خود داشت. یخ زده موفق به دریافت دو جایزه اسکار برای بهترین پویانمایی و بهترین ترانه اوریجینال برای ترانه «رهاش کن»،جایزه بهترین پویانمایی گلدن گلوب، بفتا پنج جایزه آنی (شامل بهترین پویانمایی) و چند جایزه دیگر شد.

کارگردان : کریس باک و جنیفر لی

صدا پیشگان: کریستن بل، آدینا منزل، جاناتان گروف ،جش گد، سانتینو فونتانا، آکوستا اوا ارلنتستوتیر

موسیقی : کریستف بک

توزیع کننده : شرکت والت دیزنی

دوبله گروه سورن: ساناز غلامی مدیر دوبلاژ این کار که خود گویندگی شخصیت آنا را عهده‌دار بود. مینا مؤمنی گوینده نقش السا است.

دوبله گروه انجمن صنفی گویندگان جوان:  مدیریت مهرداد رئیسی  وی در این انیمیشن گویندگی شخصیت کریستوف را بر عهده داشت. ثمین مظفری نقش آنا. سوده فکری نقش السا. هومن خیاط گویندگی شاهزاده هانس و محمد کمال معتضدی گویندگی اولاف را بر عهده داشت. آهنگسازی و ترانه سرایی این کار را آرش حسینی بر عهده داشت.

 

(19)

20
بازدیدها
در مورد نویسنده
- عکاس و خبر نگار موج آنلاین و موج میوزیک. مشغول یادگیری موسیقی مشغول تجربه زندگی یه مسافر D-:

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>