داریوش اسدزاده در مجموعه تلویزیزیونی ناردونه | فیلم

[mono_ir_video id=”83412″ qualities=”360,480,720,1080″]

داریوش اسدزاده در مجموعه تلویزیزیونی ناردونه

داریوش اسد زاده در مجموعه تلویزیونی ناردونه حضور پیدا کرده است و از شب یلدا و سنت های شب یلدا می گوید . از اینکه مردم ما فرهنگ غربی پیدا کرده اند و از این سنت های قدیمی و ملی فاصله گرفته اند .

داریوش اسدزاده در ۱ آذر ۱۳۰۲ در کرمانشاه به دنیا آمد. پدرش ارتشی بود و زادهٔ تهران و ساکن و بزرگ شده خیابان ری. او فرزند اول خانواده و دارای یک خواهر و یک برادر است.

داریوش اسدزاده تا پنج سالگی به همراه خانواده، در کرمانشاه زندگی کرد و در سال ۱۳۰۷۷ همراه با خانواده به تهران مراجعت کرده و دوره های تحصیلی از ابتدایی تا دانشگاه را در تهران سپری کرد.

داریوش اسدزاده  از ابتدا به کارهای هنری علاقه زیادی داشت، در کودکی به همراه پدرش به دیدن تئاتر می رفت. هرهفته درسش را بخوبی می خواند تا پدرش برای تشویقش، او را به دیدن تئاتر ببرد بعدها که بزرگتر شد عاشق هنر شد.

در جوانی ویلون می نواخت و طبع شعر هم داشت. نگاه بد مردم آن زمان به هنر، مانع نشد تا داریوش اسدزاده از عشق به هنر خود دست بردارد. داریوش اسدزاده پس از پایان دوره دبیرستان همزمان با کار در وزارت دارایی به تحصیل در دبیرستان هنرپیشگی پرداخت.

او از همان ابتدا کار هنری خود را جدی گرفت و با توجه به اینکه کارمند دولت بود و پست و مقام های مهمی را برعهده داشت در آخر به علت ترافیک در کار هنری، تقاضای بازنشستگی خود را در سال ۱۳۴۸ داد و پس از آن به کار هنری که به آن علاقه داشت پرداخت.

 

(11)

12
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>