اختصاصی : مراسم تشییع هاشمی رفسنجانی در خیابان انقلاب امروز ۲۱ دیماه ۱۳۹۵ |فیلم

مراسم تشییع هاشمی رفسنجانی در خیابان انقلاب امروز ۲۱ دیماه ۱۳۹۵ 

مراسم تشییع هاشمی رفسنجانی در خیابان انقلاب امروز ۲۱ دیماه ۱۳۹۵

امروز ۲۱ دی ۱۳۹۵ مراسم تشییع هاشمی رفسنجانی از مقابل دانشگاه تهران  برگذار شد. مردم با حضور پرجمعیت خود در این مراسم به عزاداری در خیابان ها پرداختند. ویدیویی که میبینید بخشی از حضور مردم در خیابان انقلاب اسلامی است.

 

درباره هاشمی رفسنجانی

اکبر هاشمی رفسنجانی در سوم شهریور ماه سال ۱۳۱۳ه.ش در روستای بهرمان شهرستان رفسنجان به دنیا آمد. او یکی از ۹ فرزند میرزاعلی هاشمی بهرمانی و ماه‌ بی‌بی صفریان است.

در سن ۱۴ سالگی به قم رفت و به تحصیل علوم دینی پرداخت. تا این که به درجه اجتهاد نائل گردید. وی در آنجا تحت تاثیر تعلیمات امام خمینی (ره) به سیاست روی آورد و به مخالفت با حکومت محمد رضا شاه پهلوی پرداخت.

نمونه بارز حمایت ایشان از امام خمینی (ره)، حرکتی بود که ایشان به همراه دیگر علما در اعتراض به زندانی شدن امام انجام دادند. با تبعید امام، نقش هاشمی در مبارزه با شاه و نمایندگی امام در داخل کشور پررنگ‌تر شد.

هاشمی رفسنجانی پس از انقلاب اسلامی عناوین افتخاری متعددی را از مجامع علمی دنیا کسب کرده . دانشگاه تهران نیز عنوان دکترای افتخاری علوم سیاسی را به ایشان اهدا کرده است. با وجود نگرش ضد غربی انقلابیون، او سفرهای زیادی از ژاپن در شرق تا ۲۰ ایالت از ایالات متحده در غرب نمود.

هاشمی در سال ۱۳۳۷ با عفت مرعشی که از خانواده و از نوادگان سید محمد کاظم طباطبایی یزدی است، ازدواج نمود. او خواهر حسین مرعشی، معاون سید محمد خاتمی در دوران ریاست جمهوری و از مدیران اصلی دولت سازندگی است.

آیت الله هاشمی رفسنجانی بیش از آنکه به عنوان یک شخصیت علمی شناخته شده باشد، به عنوان یک چهره سیاسی مطرح است. این هم به خاطر فعالیت های فراوان سیاسی ایشان در دوران قبل و بعد از انقلاب .

در مورد نویسنده
- عکاس و خبر نگار موج آنلاین و موج میوزیک. مشغول یادگیری موسیقی مشغول تجربه زندگی یه مسافر D-:

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>