سخنرانی تلفنی بهروز وثوقی در مراسم تشییع ناصر ملک مطیعی | فیلم

سخنرانی تلفنی بهروز وثوقی در مراسم تشییع ناصر ملک مطیعی | فیلم

سخنرانی تلفنی بهروز وثوقی در مراسم تشییع ناصر ملک مطیعی

ناصر ملک مطیعی که هفته گذشته به دلیل نارسایی کلیه و تنگی نفس در بیمارستان بستری شده بود، بدرود حیات گفت. وی متولد ۱۳۰۹ در خیابان بهارستان تهران و دیپلم رشتهٔ تربیت بدنی از دانش‌سرای عالی تهران را داشت و قبل از اینکه به سینما راه پیدا کند، معلم ورزش دبستان‌های تهران بود. ملک مطیعی پس از ورود به سینما در سال ۱۳۲۸ و کسب محبوبیت، به فعالیت در تئاتر (از ۱۳۳۵) و دوبلهٔ فیلم (۱۳۳۸) نیز پرداخت.

او ۹۹ فیلم سینمایی را در کارنامه کاری خود داشت که ۹۷ فیلم قبل از انقلاب ساخته شده بود. ملک مطیعی، دوران پس از انقلاب را دوران سختی توصیف کرده ‌است، زیرا دچار انزوا و تنهایی شده بود و از طرفی، عشق و علاقه مفرطی که به فیلم و سینما داشت، قابل تحقق نبود و امکان کار هنری برای او فراهم نبود.

اما وی پس از مدتی، به دعوت عوامل تولید «برزخی‌ها» محصول سال ۱۳۶۲، نقش مثبت و کوتاهی را بازی می‌کند. با وجود این، نام او در تیتراژ پایانی فیلم به نمایش درنیامد و روزنامه‌ها نیز خبری در خصوص حضور مجددش منتشر نکردند و همین، موجب دلسردی مفرطش شد اما او ایران را ترک نکرد.

(۷۳)

74
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>