گزارش موج آنلاین از کنسرت کیهان کلهر و رامبراندت تریو در وزارت کشور | فیلم

گزارش موج آنلاین از کنسرت کیهان کلهر و رامبراندت تریو در وزارت کشور

گزارش موج آنلاین از کنسرت کیهان کلهر و رامبراندت تریو در وزارت کشور

اختصاصی موج آنلاین : حامد طالبی

شامگاه چهارشنبه ۱۵ شهریور تالار وزارت کشور میزبان دومین شب اجرای کنسرت کیهان کلهر و گروه «رامبراندت تریو» بود که با استقبال علاقه مندان به موسیقی برگزار شد. استقبال علاقه مندان و در نتیجه حضور با تأخیر آن ها در داخل سالن باعث شد تا دومین اجرای این کنسرت با تأخیر آغاز شود.

بعد از گذشت لحظاتی کیهان کلهر به همراه اعضای سه نفره گروه «رامبراندت تریو» و در میان تشویق حاضران در سالن، روی صحنه حضور پیدا کردند.

کلهر پیش از آغاز اجرای سه قطعه مدنظر برای این کنسرت، گفت: دکتر ظریف در اینجا حضور حضور دارند و من امیدوارم بودن اهل سیاست در چنین مجالسی به جاهای خوبی منجر شود زیرا این حضورها باعث می شود تا بیشتر هم را بشناسیم و مشکلات ما هم کمتر و برطرف شود.

وی سپس به معرفی اعضای گروه «رامبراندت تریو» از کشور هلند پرداخت و اظهار کرد: همکاری ما با هم طولانی مدت است. به دلیل اینکه موسیقی جز و موسیقی ایرانی ریشه مشترک و در شکل اجرا هم فلسفه مشترکی دارند و به صورت بداهه نوازی اجرا می شوند، شرایط خوبی برای این همکاری مشترک وجود داشت. این ویژگی برای اجرای تلفیقی همیشه مدنظر من بوده است.

تلفیق موسیقی جز با نوازندگی ساز پیانو توسط رامبرانت فرایش، ساز کنترباس توسط تونی اورواتر و سازهای کوبه ای توسط وینسنت پلژر و موسیقی ایرانی با نوازندگی ساز کمانچه توسط کیهان کلهر، پر از تصاویر موسیقایی تحسین برانگیزی بود که تبحر نوازندگان در بداهه نوازی تأثیرگذاری این تصاویر را در ذهن و گوش مخاطب دوچندان می کرد.

 

 

(۴۱)

42
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>