کنسرت ارکستر سمفونیک تهران در آبادان ۱۳ بهمن برگزار شد | فیلم

کنسرت ارکستر سمفونیک تهران در آبادان ۱۳ بهمن برگزار شد

کنسرت ارکستر سمفونیک تهران در آبادان ۱۳ بهمن برگزار شد.

همزمان با فجر پیروزی و اجرای برنامه های فرهنگی دهه فجر، ارکستر سمفونیک ملی ایران به رهبری شهرداد روحانی در منطقه آزاد اروند برگزار شد.

۸۰ نوازنده برتر کشور به رهبری استاد ‘شهرداد روحانی ‘ در این ارکستر ملی حضور داشتند و برای شهروندان منطقه آزاد اروند سمفنونی های ‘ خلیج فارس و آزادگان ‘ را اجرا کردند.

این رویداد فرهنگی رایگان برای علاقه مندان برگزار شد، مورد استقبال شهروندان قرار گرفت.

حدود دو هزار ۵۰۰ صندلی برای برگزاری این سمفونی در نظر گرفته شد  ولی قطعا این تعداد پاسخگوی نیاز شرکت کنندگان نبود.

تور کنسرت‌های ارکستر سمفونیک به همت موسسه «هنر ماندگار قرن» به مدیرعاملی «دومان صوفیانی» و همکاری بنیاد رودکی در جنوب کشور روی صحنه رفته است.

شروع این پروژه ملی از استان بوشهر و شهر عسلویه آغاز شده است که همراه گروه ۱۰۰ نفره اش روز ۱۰ بهمن در عسلویه  و در بوشهر به اجرای این سمفونی پرداخت.

یادآور می‌شود، ارکستر سمفونیک تهران با ۸۰ سال قدمت، بزرگترین و قدیمی‌ترین ارکستر سمفونیک کشور است. این ارکستر در سال ۱۳۱۲ به وسیله غلامحسین مین‌باشیان و با نام «ارکستر بلدیه» آغاز به فعالیت نمود و تا این سال رهبران متعددی را در دوران مختلف تجربه کرده و در سال ۱۳۹۵ رهبری این ارکستر به پر افتخارترین ایرانی در موسیقی کلاسیک جهان، استاد شهرداد روحانی سپرده شد.

 

(۶۲)

63
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>