اجرای همای و گروه پرواز در تالار وحدت و پایان کنسرت آذر ماه | فیلم

[mono_ir_video id=”82498″ qualities=”360,480,720,1080″]

اجرای همای و گروه پرواز در تالار وحدت و پایان کنسرت آذر ماه | فیلم

اجرای همای و گروه پرواز در تالار وحدت و پایان کنسرت آذر ماه این خواننده را در این ویدیو مشاهده کنید.

کنسرت پرواز همای در سه شب و سه سانس برگزار شد.

تالار وحدت میزبان کنسرت پرواز همای و گروه پرواز بود.

صحنه تاریک با نور شمع‌هایی که زیر پایه بوم‌هایی بودند، روشن شده بود. چهار بوم روی صحنه قرار داشت که دوتا از آن‌ها سفید بود و روی دو بوم دیگر اشعاری با خط خوش نوشته شده بود.

گلدان‌هایی از گل‌های رز نیز روی صحنه دیده می‌شد.

در میان نواخته شدن قطعات مختلف دو هنرمند خطاط پس از این که تابلویی را کامل می‌کردند آن را روی بوم دیگری می‌گذاشتند و سراغ نوشتن شعر دیگری می‌رفتند.

همای پیش از این درمورد این اجراها گفته بود: «این سری از اجراها را «خبر به دورترین نقطه جهان برسد» نام‌گذاری کردیم. این اسم با توجه به شعری از زنده‌یاد نجمه زارع انتخاب شد که در تور آمریکا هم اجرا شد و دوست دارم جهت معرفى او این آواز و روایت به گوش همه برسد.»نجمه زارع غزل‌سرای جوان معاصر سال 1384 بر اثر اشتباه پزشکی درگذشت.

پرواز قطعات «خدا در روستای ماست»،‌ »خدا را می‌شناسم»،‌ »در هر نفسم هست خدایی»، «آب طلب نکرده»، «ز من یاد کنید»، «مست مستم»،‌‌«خوار و بار»، «معجزه می» را اجرا کرد.

در این اجرا پاشا هنجنی (نی)٬ میثم مروستی (ویولا)٬ محمود نوذری (سنتور)٬ اسفندیار شاهمیر (کوبه‌ای) قطعات را نواختند.

این کنسرت به همت موسسه فرهنگی-هنری “آوای هنر”  برگزار شد.

همای بین سال‌های 87 تا 94 ممنوع‌الفعالیت بود که پس از اجرا در جشنواره موسیقی فجر، طلسم او و گروهش شکسته شد. باعث شد مستان در اجراهای متعدد دیگری از مخاطبانش پذیرایی کند. معروف‌ترین کنسرت پرواز همای پس از ممنوعیت، اجراهای چندگانه او در فضای باز محیط کاخ‌موزه سعدآباد بود.

(67)

68
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>