کنسرت همای و گروه موسیقی مستان در تالار وحدت | فیلم

[mono_ir_video id=”80549″ qualities=”360,480,720,1080″]

کنسرت همای و گروه موسیقی مستان در تالار وحدت | فیلم

کنسرت همای و گروه موسیقی مستان در تالار وحدت 26 آذر ماه برگزار شد.

گروه موسیقی “مستان” به سرپرستی پرواز همای پس از بازگشت از تور آمریکایی خود، از مخاطبانش پذیرایی کرد.

«پرواز همای» بعد از اخذ مجوز برای فعالیت در ایران، در مدت زمانی بسیار کوتاه آنچنان چشم ها را متوجه و پیگیر خود کرد که هیچ اجرایی از او بی مخاطب یا کم مخاطب به روی صحنه نرفت.

معروف‌ترین کنسرت پرواز همای پس از ممنوعیت، اجراهای چندگانه او در فضای باز محیط کاخ‌موزه سعدآباد بود.

البته در ابتدا وقفه هایی برای شروع فعالیت هایش پیش آمد. مثل بسیاری از هنرمندان در هر زمینه، انتقادهایی از او شد . اما او همه مراحل قانونی و رسمی را طی کرد و امروز، همای خستگی ناپذیرتر به پیش می رود و گامهایی استوارتر برمی دارد.

پرواز همای ۲۶ نوامبر ( ششم آذرماه) همراه با رهبر ارکستر ایتالیایی «انریکو جرولا» در ارواین ایالت کالیفرنیای آمریکا کنسرت برگزار کرد. این خواننده و آهنگساز در بخشِ ارکسترال ایرانى با همراهی سازهاىی چون سه تار و کمانچه و سازهای کوبه اى خواند و علاوه بر آن در بخش موسیقى کلاسیک به زبان هاى فارسى، آذرى، گیلانى و ایتالیایى به اجراى برنامه پرداخت.

پرواز همای در مصاحبه ای می گوید : من برای حفظ مخاطبانم تلاش می‌کنم آن چیزی را بنویسم و بخوانم که جامعه امروز نیازمند آن است و برای رسیدن به این جایگاه و مرتبه تلاش می‌کنم تا به آگاهی و اندوخته‌هایم اضافه کنم تا هر روز حرف تازه‌ای برای گفتن داشته باشم. من تلاش می‌کنم موسیقی ایرانی اجرا کنم و اعتقادی به اجرای جنسی از موسیقی به نام «سنتی» ندارم و باور دارم که نامش موسیقی ایرانی است نه موسیقی سنتی و هر کدام از موسیقی‌دانان گذشته، موسیقی ایرانی مربوط به زمان خویش را اجرا می‌کرده‌اند.
 

(403)

404
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>