گزارش اختصاصی موج آنلاین از کنسرت ارکستر و کر بزرگ بل‌ کانتو | فیلم

[mono_ir_video id=”79935″ qualities=”360,480,720,1080″]

گزارش اختصاصی موج آنلاین از کنسرت ارکستر و کر بزرگ بل‌ کانتو | فیلم

گزارش اختصاصی موج آنلاین از کنسرت ارکستر و کر بزرگ بل‌ کانتو به رهبری نیما پناهی ها.

ارکستر و کر بزرگ بل‌ کانتو به رهبری نیما پناهی ها، 24 آذر ماه در تالار وحدت به روی صحنه رفت.

این کنسرت با عنوان «نبض آواز» با استقبال پرشور مخاطبان مواجه شد.

در مجموع ١٣ قطعه برای این کنسرت در نظر گرفته شده بود، اما تشویق های مداوم مخاطبان این گروه را در دو نوبت به اجرای چند قطعه دیگر واداشت.

پناهی‌ها پیش‌تر درباره این اجرا گفته بود: اپرای «ارنانی» از جمله قطعات اجرایی ماست.  همچنین قصد داریم اپرای «مکبث» را که به لحاظ ساختاری متفاوت است. در آن آلتو وجود ندارد، اجرا کنیم.
او با اشاره به انتخاب آثار وردی برای این اجرا اظهار کرده بود: موسیقی وردی، موسیقی بی‌قراری است و مخاطب را درگیر می‌کند. من نیز از بچگی بی‌قرار بودم. این موضوع را در آثار وردی دوست داشتم. ما پیش از این آثار بتهوون، برامز، روسینی و … را اجرا کرده‌ایم،. اما می‌خواستیم در این کنسرت به‌طور یک‌دست از آثار وردی استفاده کنیم.

رهبر گروه و کر «بل کانتو» درباره نحوه رهبری خود نیز گفته بود: ارکستر با مردم حرف می‌زند. من مانند یک سیم رابط هستم . اعتقاد دارم یک رهبر ارکستر نباید با حرکات عجیب و غریب، خودش را روی صحنه نشان دهد.

“بل کانتو” که نام این ارکستر و گروه کر را تشکیل می دهد، اصطلاحی ایتالیایی به معنی آواز زیبا و سبکی مخصوص بهترین ملودی نویسان و بزرگ ترین اپرانویسان تاریخ ایتالیا است.

در این اجرا فراز عقیلی (پیانیست)، امین غفاری (کنسرت مایستر و سولیست)، امین عطایی(نوازنده ویولن)، دانیال جورابچی (نوازنده ویولا)، یاسمن کوزه گر(نوازنده ویولنسل)،هادی اسماعیلی (نوازنده کنترباس)، رزیتا موسوی (خواننده سوپرانو) و همچنین خوانندگان آواز زیبا در کُر بزرگ بل‌کانتو به هنر نمایی پرداختند.

 

 

(62)

63
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>