گریه های محمدرضا علیمردانی در انیمیشن رستم و سهراب | فیلم

گریه های محمدرضا علیمردانی در انیمیشن رستم و سهراب

گریه های محمدرضا علیمردانی در انیمیشن رستم و سهراب :

وی متولد ۱۱ خرداد ۱۳۵۵ در تهران، بازیگر و صداپیشه است.

فارغ التحصیل لیسانس تئاتر از دانشگاه آزاد است صداپیشه انیمیشن دیرین دیرین معرف وی هست، او علاوه بر هنر بازیگری خوانندگی نیز میکند و در ۱۶ سالگی عاشق شده است.

وی خود درباره کودکی اش میگوید : بزرگترین غصه من در کودکی این بود که چرا برای حرف زدن ابزار ندارم تا جایی که اطرافیانم ترجیح می‌ دهند مرا نشنوند. صدای من به خاطر بیماری ارثی لارنژیت ناهنجار بود.

من خیلی کوچک بودم که برای دندانم به دندانپزشکی رفته بودم که همان دندانپزشک بیماری من را تشخیص داد و به مادرم گفت : به نظر من تارهای صوتی بچه ایراد اساسی دارد بعد از آن دکتر رفتن‌ های من شروع شد که همه پزشک‌ ها هم می‌ گفتند این یک نقص مادرزاد است و هیچ راه درمانی ندارد.

نام یک انیمیشن ایرانی است که در شهر بروجرد  تولید شده است و محصول مشترک مرکز گسترش سینمای تجربی و استودیو انیمیشن آریا (برادران دالوند) است. کیانوش دالوند کارگردان این اثر سه بعدی است . دوبلهٔ انگلیسی رستم و سهراب در کشور کانادا انجام شده و در کشورهای آمریکا، روسیه وامارات متحده عربی اکران خواهد شد. قابل ذکر است که حق رایت این انیمیشن توسط روسیه و امارات متحده عربی  خریداری شده است.

بر خلاف داستان اصلی رستم و سهراب ، در پایان این انیمیشن شاهد کشته شدن سهراب بدست پدر نخواهیم بود.

رستم قهرمان بزرگ ایران زمین ، در پی یافتن اسب گمشده خود (رخش) به شهر سمنگان پا می گذارد و در نهایت دل در گرو عشق تهمینه، شاهزاده زیبا روی سمنگانی می نهد . اما تقدیر چیز دیگری میخواهد و رستم برای کمک به میهنش ، پیش از تولد فرزند خود مجبور به ترک سمنگان و رفتن به جنگ میشود و ….

(۲۶)

27
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>