انیمیشن مادر پلوتون از سری انیمیشن های کوتاه سمفونی های احمقانه والت دیزنی |فیلم

انیمیشن مادر پلوتون از سری انیمیشن های کوتاه سمفونی های احمقانه والت دیزنی

انیمیشن مادر پلوتون از سری انیمیشن های کوتاه سمفونی های احمقانه والت دیزنی

این انیمیشن در باره مرغی است که توی لونه پولوتون (اسم سگ معروف انیمیشن های والت دیزنی) تخم مرغ های خودش رو گرم میکنه. تا این که یه پروانه به دا خل لونه میاد و مرغ روی تخم مرغ هاش رو با کاه می پوشونه و به دنبال پروانه میره.

پلوتو از همه جا بی خبر میاد توی لونه میشینه و خودش رو با استخون سرگرم می کنه. در همین لحظه جوجه ها از تخم بیرون میان و فکر می کنن پلتون مادرشون هست و …

این انیمیشن اثر دیوید هند و به تهیه کننده آن کمپانی والت دیزنی است. موسیقی آن اثر لی هارلاین است.

لی هارلاین (Leigh Harline؛ ۲۶ مارس ۱۹۰۷ – ۱۰ دسامبر ۱۹۶۹) یک موسیقی‌ دان اهل ایالات متحده آمریکا بود.از فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته است می‌توان به سفرهای جیمی مک‌فیترز اشاره کرد.

وی همچنین برنده جوایزی همچون جایزه اسکار بهترین موسیقی فیلم شده است.

در باره والت دیزنی

والت دیزنی بعد از جنگ جهانی اول، در مطبوعات مختلف به عنوان نقاش و کاریکاتوریست مشغول به کار شد. در سال ۱۹۲۰ دیسنی و یکی از همکارانش به نام «آیورک» برای اولین بار در ساخت یک فیلم کارتونی در کانزاس سیتی شرکت کردند.

والت با یک دوربین عاریتی در یک گاراژ شروع به آزمایشات مختلف کرد. کار در این گاراژ، تجربه ای برای موفقیت های بعدی و ایده های بزرگ تر وی در جهت ساختن فیلم کارتونی شد.
دیسنی از این نقطه، راهی را آغاز نمود که پایانش درخشش و شهرت عالمگیر وی بود و گذشته از این، دریچه ای به دنیایی دیگر گشود.

دنیایی که سادگی هایش نه تنها برای کودکان که برای بزرگ ترها نیز جذابیتی چشمگیر داشت.

 

(۱۸)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>