انیمیشن زیبای استاد (مایسترو) محصول سال ۲۰۰۵ اثر گزا ام توت |فیلم

انیمیشن زیبای استاد (مایسترو) محصول سال ۲۰۰۵ اثر گزا ام توت |فیلم

انیمیشن زیبای استاد (مایسترو) محصول سال ۲۰۰۵ اثر گزا ام توت |فیلم

۵ دقیقه قبل از گنسرت، استاد و دستیار مکانیکی‌اش در حال آماده شدن هستند. اما با حرکت عقربه‌های ساعت، زندگی آن‌گونه که تصور می‌کنید نخواهد بود… انیمیشن کوتاه «استاد» ، توسط «گزا ام. توت» ، کارگردان و نویسنده اهل مجارستان ساخته شده است.

قابل ذکر است که این انیمیشن کوتاه در سال ۲۰۰۵ نامزد دریافت جایزه اسکار گشت . از همان موقع بود که «گزا ام. توت» به یک چهره جهانی تبدیل شد و نامش بر سر زبان ها افتاد.

 

در باره گزا ام توت کارگردان اثر

زا ام. توت (Géza M. Tóth) در ۱۶ ژوئن سال ۱۹۷۰ در وزپرم مجارستان به دنیا آمد. مادرش پزشک اطفال و پدرش استاد دانشگاه در چند رشته مختلف بود. در بچگی مواقع بیکاریش را پیش مادرش در داروخانه می گذارند و خود را در آینده در این حرفه می دید.

سپس به موسیقی روی آورد و بطور جدی شروع به یادگیری چلو و باس دوبل نمود. ولی در عین حال به کار نوشتن نیز به طور مرتب ادامه می داد و گاه گاهی تئاتری هم کارگردانی می کرد.

در لندن با جان هالاس، انیماتور بزرگ انگلیسی آشنا شد و دستیار او شد. تصمیم گرفت به همرا اوا همسرش به لندن رفته و آنجا ساکن شود. دوره مستر کلاسش را با شندور رایزنبوکلر به پایان رساند و پایان نامه اش فیلمی بود با نام ایکاروس (Ikaros) که کاندید دریافت خرس طلایی از جشنواره برلین شد.

این موفقیتهای زودرس سکوی پرتابی بود که او را به جایگاه امروزی رساند.  در سال ۲۰۰۲ استودیوی Kedd را تاسیس کرد. سال ۲۰۰۵ سالی بود که او تبدیل به چهره ای جهانی در انیمیشن شد. فیلم کوتاه خلاقانه او با عنوان Maestro نامزد دریافت اسکار شد و اگر چه برنده نشد اما نام او بر زبانها افتاد…

در مورد نویسنده
- عکاس و خبر نگار موج آنلاین و موج میوزیک. مشغول یادگیری موسیقی مشغول تجربه زندگی یه مسافر D-:

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>