انیمیشن زیبای چرخ دنده ها اثر آلکسی پتروو محصول سال 2005 |فیلم

[mono_ir_video id=”100272″ qualities=”360,480,720,1080″]

انیمیشن زیبای چرخ دنده ها اثر آلکسی پتروو محصول سال 2005

انیمیشن زیبای چرخ دنده ها اثر آلکسی پتروو محصول سال 2005

این انیمیشن کوتاه و زیبا محصول سال 2005 و به کارگردانی آلکسی پتروو است موسیقی زیبای این انیمیشن اثر اریک ساتی است

دو چرخ دنده از یک ساعت هستند که می رقصند و مسیر حرکت خود را روی صفحه سفید به جا می گذارند

قطعاتی از یک ساعت که جان می گیرند، راه می روند، به یکدیگر می رسند، بازی می کنند، می رقصند، عاشق می شوند، یکی می شوند، می میرند و جزئی از تاریخ (ساعت) می شوند. به عبارتی داستان زندگی ما.

در باره اریک ساتی

اریک ساتی  آهنگساز فرانسوی در ۱۷ مه ۱۸۶۶ در هنفلور به دنیا آمد و در ۱ ژوئیه ۱۹۲۵ در پاریس درگذشت.

ساتی مدتی نوازنده پیانوی یک کافه بود. بعضی از تکنیک‌های ساتی ممکن است بر بهترین دوستش دبوسی که دو ژیموندپدی ساتی را به صورت ارکستر درآورد تأثیر گذارده باشد.

موسیقی ساتی غالباً فکاهی و هجوی با عنوان‌های غیر معمول مثل دوئت پیانو به نام سه قطعه به شکل گلابی می‌باشد. علاوه بر موسیقی پیانو، چندین باله، ترانه و آثار بزرگ‌تری مانند درامای سمفونیک سقراط را نوشت.

نخستین درس‌های موسیقی خود را از یک نوازنده ارگ در هنفلور گرفت. سپس نزد همسر دوم پدرش که یک نوازده و آموزگار پیانو بود به فراگیری ادامه داد. در ۱۸۷۹ ساتی وارد کنسرواتوار پاریس می‌شود.

۲ سال و نیم بعد به دلیل بی‌استعدادی اخراج می‌گردد! ساتی در سال ۱۸۸۵ بار دیگر وارد هنرستان موسیقی می‌شود.اینبار هم نمی‌تواند نظر مثبت استادان خود را جلب کند.

تصمیم می‌گیرد به خدمت ارتش در آید اما خیلی زود متوجه می‌شود که برای اینکار ساخته نشده است. او  با بسیاری از هنرمندان زمان خود از جمله کلود دبوسی، موریس راول، استفان مالارمه، پل ورلن، و پابلو پیکاسو آشنا بود و خود را به عنوان آهنگساز به جامعه شناسانده بود.

(16)

17
بازدیدها
در مورد نویسنده
- عکاس و خبر نگار موج آنلاین و موج میوزیک. مشغول یادگیری موسیقی مشغول تجربه زندگی یه مسافر D-:

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>