انیمیشن بامزه معنی زندگی اثر دون هرتسفیلد محصول سال 2005 |فیلم

[mono_ir_video id=”100297″ qualities=”360,480,720,1080″]

انیمیشن بامزه معنی زندگی اثر دون هرتسفیلد محصول سال 2005

انیمیشن بامزه معنی زندگی اثر دون هرتسفیلد محصول سال 2005

داستان انیمیشن کوتاه و کمدی معنای زندگی دون هرتزفلد سیر تکامل بشر را به صورت طنز و به زیبایی هرچه تمام تر به تصویر می‌کشد…

درباره کارگردان

دون هرتزفلد را می توان مستقلترین فیلمساز در عرصه انیمیشن دانست و به این خاطر او را تحسین کرد. او به تنهایی پشت میز انیمیشنش می نشیند، فیلمنامه اش را می نویسد.

هزاران طرح می کشد و از آنها عکسبرداری و فیلمبرداری می کند. خودش با ارگش آهنگ فیلم را می زند (او آهنگساز بعضی از فیلمهایش بوده است) و یا سری به آرشیو موسیقی کلاسیکش می زند و برای فیلمش موسیقی متن انتخاب می کند.

فیلمش را تدوین می کند و سپس DVD آن را دستش گرفته و در جشنواره ها آن را می فروشد!! این همه کاره بودن او در ساخت فیلمهایش چارلی چاپلین بزرگ را به یاد می آورد.

او از کار برای دنیای تبلیغات متنفر است و آن را در تضاد با هدف هنرش می داند. رویای دیوید لینچ بودن را در سر می پروراند و اکنون معروف به دیوید لینچ دنیای انیمیشن است. جای تعجبی هم نیست که این دو با هم دوستند و طرفدار همدیگر هستند؛ لینچ که خود کارش را با انیمیشن آغاز کرد.

فقط کافیست یکی از فیلمهای او را ببینید تا با امضای او در پای کارهایش آشنا باشید. بعدها با دیدن هر یک از فیلمهای دیگر او ناخودآگاه داد بزنید: “این فیلم هرتزفلده … خود خودشه!!”. اما این سبک منحصر بفرد چیست؟
طرحهای ساده (بسیار ساده!!) در بک گراندی سفید. شخصیتهای فیلم های او همان آدمکهای چوب کبریتی شکلند.همانهایی که همه ما در کودکی در نقاشیهایمان می کشیدیم. آنها ساده ترین شکل گرافیکی ممکن برای القای یک کاراکترند.

 

 

(14)

15
بازدیدها
در مورد نویسنده
- عکاس و خبر نگار موج آنلاین و موج میوزیک. مشغول یادگیری موسیقی مشغول تجربه زندگی یه مسافر D-:

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>