بازی زیبای آبزو محصول سال 2016 ارائه شده برای کنسول پلی استیشن 4 |فیلم

[mono_ir_video id=”97841″ qualities=”360,480,720,1080″]

بازی زیبای آبزو محصول سال 2016 ارائه شده برای کنسول پلی استیشن 4

بازی زیبای آبزو محصول سال 2016 ارائه شده برای کنسول پلی استیشن 4

آبزو (ABZÛ)، اولین ساخته جاینت اسکوئید، استودیو تاسیس شده توسط مت ناوا، طراح هنری بازی‌های Flower و Journey، باری دیگر نبوغ یک طراح هنری را نشان می‌دهد. که چگونه با هنر می‌توان در صنعت بازی، زیبایی‌ها را به تصویر کشید.

آبزو (ABZU) که مخفف دو کلمه AB‌ به معنای اقیانوس و ZU‌ به معنی اکتشاف است و در کلمه «حکمت اقیانوس» معنی می‌دهد، روایتی خطی اما با شیوه‌ای منحصر به فرد را با داستانی متفاوت پیش می‌گیرد.

دراین بازی هیچ گفتگویی در میان نبوده و بازیکنان باید به واسطه حکاکی‌های روی خرابه‌های باستانی به درک خود از داستان برسند. درکی که هرچند  پررمز و راز نیست اما  دارای گنگی و دیدگاه‌های متفاوتیاست.

در این بازی با یک موجود شبیه به انسان همراه می‌شوید که براساس حکاکی‌های برروی دیوار از یک قوم به ظاهر منتقرض شده می‌آید. اما با این حال هیچگونه اطلاعی در رابطه با گذشته آن نداریم.

داستان بازی پیرامون موجودات دریایی، نیرویی اهریمنی و همچنین زندگی در زیر اقیانوس‌ها می‌گذرد. جایی که شخصیت اصلی داستان با ورود به مناطق جدید، با گونه‌های جدیدی از ماهی‌ها روبرو می‌شود که تعداد آنها به دهها گونه می‌رسد.

در حالی که گاهی به یک دلفین چسبیده و با سرعت با سایر ماهی‌ها به بیرون از آب می‌پرید، گاهی نیز خود را درحال شنا در میان خزه‌ها خواهید یافت که در یک کلمه از آن «لذت» خواهید برد. البته گاهی اوقات سکوت مرگبار، تنها زمزمه‌ای است که به گوش می‌رسد.

این همان‌جایی است که باید برای بازگرداندن زندگی به زیر اقیانوس‌ها کاری کنید. با پیشروی در داستان هرچه بیشتر به ارتباط میان خود و طبیعت اطراف پی خواهید برد. ارتباطی که به اعتقاد من در ذهن توسعه‌دهندگان، دارای ارتباطی عمیق با وقایعی است که در مقدمه بررسی ABZU‌ آورده‌ام.

(5)

6
بازدیدها
در مورد نویسنده
- عکاس و خبر نگار موج آنلاین و موج میوزیک. مشغول یادگیری موسیقی مشغول تجربه زندگی یه مسافر D-:

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>