انیمیشن زیبای خیال (ایلوزیون) از آثار فردریک بک محصول سال ۱۹۵۷ |فیلم

انیمیشن زیبای خیال (ایلوزیون) از آثار فردریک بک محصول سال ۱۹۵۷

انیمیشن زیبای خیال (ایلوزیون) از آثار فردریک بک محصول سال ۱۹۵۷

درباره کارگردان اثر فردریک بک

فردریک بک (Frederic Back) تهیه کننده و انیماتور شناخته شده بین المللی ۸ آوریل ۱۹۲۴ در شهر Saarbrucken آلمان متولد شد. وی از سال ۱۹۴۸ در مونترال کانادا سکونت دارد. تحصیلاتش را در Ecole Estienne پاریس آغاز کرد و سپس در مدرسه هنر رنه مشغول تحصیل هنر شد.

از سال ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۸ در کنار نقاش و تصویرگر معروف Mr. Meheut به تجربیات خود افزود. سپس در سال ۱۹۴۸به کانادا نقل مکان کرد. پس از مهاجرت به کانادا در آغاز به عنوان استاد دانشگاه مونترال کبک در بخش Department of Plastic Art مشغول به کار شد.

در سال ۱۹۵۲ به بخش گرافیک Radio-Canada پیوست و روی سریالهای آموزشی تصویری، انیمیشن و جلوه های ویژه تلویزیون کار کرد. از جمله این برنامه ها می توان به دکور سریال Le roman de la science برای شبکه CBC در سال ۱۹۵۳ تا ۱۹۶۱، سریال انیمیشنی La joie de connaitre در سالهای ۱۹۵۵ تا ۱۹۵۶ باز هم برای CBC اشاره کرد.

همچنین وی به تحقیق و تولید در زمینه طراحی روی شیشه پرداخت. در بین سالهای ۱۹۶۱ تا ۱۹۶۳ به تصویرگری برنامه آموزشی تلویزیونی پرداخت که از آن جمله می توان ۱۰۰ طراحی برای برنامه Samuel de Champlain محصول NFB و به کارگردانی Denys Arcand را نام برد.

همچنین سریال انیمیشنی Quebec School Telecast را برای CBC تولید کرد. انیمیشن خیال (ایلوزیون) را در سال ۱۹۵۷ کارگردانی کرد.

افتخارات فردریک بک:
برنده جایزه وینسور مک کی از فستیوال Annie در سال ۱۹۸۶

نامزد جایزه اسکار برای فیلم All Nothing در سال ۱۹۸۰

برنده اسکار بهترین انیمیشن برای فیلم Crack در سال ۱۹۸۱

برنده اسکار بهترین انیمیشن کوتاه برای فیلم The Man Who Planted Trees در سال ۱۹۸۷

برنده جایزه بزرگ فستیوال Annecy برای فیلم The Mighty River در سال ۱۹۹۳

نامزد اسکار برای فیلم The Mighty River در سال ۱۹۹۳

 

(۴)

5
بازدیدها
در مورد نویسنده
- عکاس و خبر نگار موج آنلاین و موج میوزیک. مشغول یادگیری موسیقی مشغول تجربه زندگی یه مسافر D-:

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>