انیمیشن چراغ مطالعه کوچک از کمپانی پیکسار , نامزد اسکار |فیلم

[mono_ir_video id=”92558″ qualities=”360,480,720,1080″]

انیمیشن چراغ مطالعه کوچک از کمپانی پیکسار یه انیمیشن بامزه نامزد اسکار |فیلم

انیمیشن چراغ مطالعه کوچک از کمپانی پیکسار یه انیمیشن بامزه نامزد اسکار

نامزد دریافت جایزه ی اسکار بهترین فیلم کوتاه پویانمایی.

نام کارتون: چراغ مطالعه کوچک – Luxo Jr.i

سال تولید: 1986

سازنده: کمپانی Pixar زبان: بی کلام

ژانر: انیمیشن کوتاه، کمدی

مدت زمان: 02:11

خلاصه داستان: درباره ی دو چراغ مطالعه است که یکی بزرگ و دیگری کوچک است که مشغول بازی با یک توپ بادی می شوند.

.

استودیوی انیمیشن پیکسار (Pixar Animation)،یا به اختصار همان پیکسار یک استودیوی انیمیشن سازی کامپیوتری است. بارها جوایز مختلفی چون 26 جایزه اسکار ، 7 جایزه گرمی و 3 گلدن گلوپ را به خاطر ساخت انیمشن های زیبا از آن خود کرده است. و اینک یکی از پر آوازه ترین و شناخته شده ترین شرکت های ساخت فیلم انیمیشن میباشد .

دفترمرکزی پیکسار درامریویل (Emeryville) کالیفرنیا واقع شده است. طبق آخرین آمار بیش از 800 نفر در استخدام این شرکت هستند. دردفترمدیریت پیکسار استیو جابز (Steve Jobs) رئیس کل ومدیر اجرایی ست که اکنون با استعفای او این مسئولیت بر عهده تیم کوک خواهد بود.

ادکتمول (Ed Catmul) معاون رئیس،سیمون باکس (Simon Bax) معاون اجرایی ورئیس مالی و جان لسترمدیر بخش خلاقیت هستند. انیمیشن های ساخت این شرکت تاکنون چیزی بیش از 3/6 بیلیون دلار برای این شرکت سود به همراه داشته اند. همواره در سراسر دنیا با استقبال بسیار خوب از جانب کودکان و بزرگسالان مواجه شده اند .

درسال 1979 این شرکت که در واقع گروهی از گرافیکانی بود که از لوکاس فیلم بیرون آمده بودند توسط استیو جابز مدیر عامل شرکت اپل بنیان نهاده شد . در سال 2006 والت دیزنی با ارزش تقربی 4/7 میلیون دلار این شرکت را خریداری نمود .

تا کنون این بزرگترین معامله ای بود که والت دیزنی به صورت شراکت در سهام انجام داده است . این شرکت تا کنون موفق به ساخت 12 انیمیشن بلند شده است .

 

(44)

45
بازدیدها
در مورد نویسنده
- عکاس و خبر نگار موج آنلاین و موج میوزیک. مشغول یادگیری موسیقی مشغول تجربه زندگی یه مسافر D-:

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>