انیمیشن ورجه وورج ماهی یکی دیگه از انیمیشن های سمفونی احمقانه |فیلم

انیمیشن ورجه وورجه ماهی یکی دیگه از انیمیشن های سمفونی احمقانه

انیمیشن ورجه وورج ماهی یکی دیگه از انیمیشن های سمفونی احمقانه

این انیمیشن در سال ۱۹۳۰ منتشر شد. کارگردان آن برت گیلت و والت دیزنی تهیه کننده آن است.

درباره کمپانی والت دیزنی

این استودیو که در ۱۶ اکتبر ۱۹۲۳ تأسیس شد، کمپانی «والت دیسنی» نام گرفت. نخستین کار بزرگش آفرینش چهره‌ای به نام «میکی ماوس» بود. اولین فیلم این کمپانی با نام «آلیس در سرزمین عجایب» دو روز بعد از تأسیس آن پدید آمد.

دیسنی خود شخصاً ۱۵۰۰ نقاشی مختلف برای ساخت قسمت اول این سریال کارتونی تهیه کرد. از سال ۱۹۲۴ تا ۱۹۲۶ نزدیک به ۶۰ قسمت از سری فیلم های «آلیس» ساخته شد. از سال ۱۹۲۸یعنی از زمان ظهور فیلم های ناطق بر پرده سینما، فیلم های کارتونی والت دیسنی مورد توجه همه مردم و همه سنین بوده است.

«کشتی بخار ویلی» که اولین فیلم کوتاه ناطق والت دیسنی است، در سال ۱۹۲۸ ساخته شد و میکی ماوس نخستین شخصیت کارتونی خلق شده توسط او در قالب حیوان بود. دیسنی و کمپانی های مختلف آن، به دلیل فیلمها، کارتونها و تکنیک های نوین فیلمسازی، موفق به دریافت ۴۸ جایزه اسکار از طرف «آکادمی علوم و هنر تصاویر متحرک» شدند.

علاوه بر این، کمپانی دیسنی بارها و بارها از طرف مجامع هنری مختلف آمریکایی و بین المللی مورد تجلیل قرار گرفت. با درگذشت وی، استودیوهای متعدد دیسنی با همان سبک والت دیسنی به کار خود ادامه دادند. در سال ۱۹۷۱، «دیسنی ورلد» با مقیاسی بزرگتر از دیسنی لند در حومه شهر «اورلاندو» واقع در ایالت «فلوریدا» گشایش یافت.

نخستین پارکی که در خارج از آمریکا به نام دیسنی ساخته شده، پارک «دیسنی لند توکیو» است که در سال ۱۹۸۳ در شهر توکیوی ژاپن ایجاد شد. در سال ۱۹۹۰ نیز نخستین دیسنی لند اروپا در فرانسه، واقع در نزدیکی پاریس ساخته شد.

(۷)

8
بازدیدها
در مورد نویسنده
- عکاس و خبر نگار موج آنلاین و موج میوزیک. مشغول یادگیری موسیقی مشغول تجربه زندگی یه مسافر D-:

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>