انیمیشن زیبا و فلسفی پدر و دختر از آثار مایکل دودوک دویت برنده جایزه اسکار |فیلم

[mono_ir_video id=”86801″ qualities=”360,480,720,1080″]

انیمیشن زیبا و فلسفی پدر و دختر از آثار مایکل دودوک دویت برنده اسکار

انیمیشن زیبا و فلسفی پدر و دختر از آثار مایکل دودوک دویت برنده اسکار

یادم میاد یه بار که خیلی از کوره در رفته بودم و اعصاب نداشتم و داشتم از جایی فرار می کردم دیدم توی تلویزیون این انیمیشن پخش میشه.  فضا و طراحی ساده و زیبای انیمیشن و حس خوبی که داشت من رو مجذوب خودش کرد. میدونم یک دفعه چی شد که همه چیز رو برای 8 دقیقه از یاد بردم و انیمیشن رو تا آخر دیدم. وقتی تمام شد به راه خودم ادامه دادم …

پدر و دختر  پویانمایی کوتاهی از مایکل دودک دویت، انیماتور، کارگردان و تصویرگر هلندی است که در سال ۲۰۰۰ ساخته‌شد. این پویانمایی موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین پویانمایی کوتاه سال ۲۰۰۰ شد. این پویانمایی، ۲۰ جایزه دیگر نیز دریافت کرد و موفق‌ترین کار دویت بوده‌است.

تم آهنگ متن این پویانمایی از والسِ امواج دانوب اثر ایوان ایوانوویچ اقتباس شده‌است.

پدری پس از خداحافظی از دختر خردسالش سوار قایقی شده و می‌رود. دختر در طول روزهای پس از آن به کنار آن دریاچه می‌آید تا مگر پدرش بازگردد. زمان می‌گذرد و او را می‌بینیم که تشکیل خانواده می‌دهد و پس از آن پیر میشود اما هیچگاه از امید برای برگشتن پدرش دست برنمی‌دارد.

داستان را بصورت استعاره‌ای می‌توان دید که رفتن پدر با قایق نشان‌دهنده مرگ او و انتظار دختر در کنار دریاچه بیانگر این است که او در تمام مدت عمرش به او فکر می‌کرده و او را هیچگاه فراموش نکرده‌است.

در هنگام کهنسالی، رفتن او به درون دریاچه که دیگر خشک شده و پر از گیاه است می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که او نیز مرده‌است و در جهان پس از مرگ به دیدن پدرش می‌رود.

موسیقی این انیمیشن از آثار نورمن روژه آهنگ ساز کانادایی است.

(59)

60
بازدیدها
در مورد نویسنده
- عکاس و خبر نگار موج آنلاین و موج میوزیک. مشغول یادگیری موسیقی مشغول تجربه زندگی یه مسافر D-:

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>