تیزر رسمی انیمیشن فهرست مقدس | فیلم

تیزر رسمی انیمیشن فهرست مقدس | فیلم

تیزر رسمی انیمیشن فهرست مقدس

فیلم انیمیشن سینمایی« فهرست مقدس» در نهایت در آخرین شب از جشنواره فیلم فجر توانست جایی در میان فیلم های اکران شده پیدا کند، اثری که در ساعات ۲۲:۳۰دقیقه و پس از اعلام پایان نمایش فیلم ها و دعوت از اهالی رسانه برای ترک کاخ جشنواره، تنها در سالن های ۴ و ۵ مرکز همایش های برج میلاد به نمایش درآمد. اما عدم اعلام پخش فیلم در جدول های پخش و نبود پشتیبانی لازم برای تبلیغ و معرفی فیلم به حضار و اهالی رسانه، موجب گشت بسیاری از اهالی رسانه حتی متوجه اکران این فیلم هم نشوند. فیلمی که به جرأت می توان ادعا کرد از بهترین های جشنواره امسال در مدیوم سینماست و علی رغم ساختار انیمیش اش از خیل بسیار فیلم های سودای سیمرغ هم بالاتر قرار می گیرد.

دقایق ابتدایی فیلم و پخش صحنه هایی عظیم و گیرا در پرده سینما که شکوه و نبوغ یک انیمیشن تولید شده کاملا ایرانی را جلوه می داد کافی بود تا مخاطب بداند با یکی از بهترین های جشنواره امسال طرف است و شاید یکی از فیلم هایی که بیشترین حق از او در این جشنواره زایل شده است.

پس از این همه برنامه ریزی و ادعا در جشنواره امسال برای ایجاد بخش انیمیشن در میان بخش های حاضر، انیمیشن های شرکت کننده که تعدادشان به تنها چند انیمیشن بلند سینمایی می رسید با مظلومیت تمام تنها جایی در کاخ مردمی جشنواره پیدا کردند و با تک سانس هایی که با منت به آن ها اختصاص داده شد، این حق که توسط اهالی رسانه دیده شوند و سپس بازتاب خبری از آن ها در رسانه ها منعکس شود و تحلیلی فنی و محتوایی از انیمیشن ها صورت گیرد از همه آن ها سلب شد.

در این میان شاید تصمیم مدیران به اصرار بجا و انتقاد به حق دست اندرکاران انیمیشن برای اکران فیلم «فهرست مقدس» در کاخ جشنواره، تصمیمی درست و به حق بود که کمترین سهم از سهم سینمای انیمیشن در جشنواره به حساب می آمد.

آن هایی که فرصت تماشای این اثر بدیع را پیدا کردند متفق القول به کیفیت و اهمیت این انیمیشن استراتژیک صحه می گذارند.

فهرست مقدس که فیلمی ساخته کارگردان جوان«محمد امین همدانی »است با فیلمنامه ای پر محتوا و فنی از «هومان فاضل» توسط سازمان رسانه ای اوج تولید شده است که نقش به سزا و مهم این سازمان رسانه ای را در تولیدات استراتژیک ایرانی نشان می دهد.

(۳)

4
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>